Батиметричні вимірювання озера Світязь були розпочаті співробітниками Фізико-механічного інституту спільно з Шацьким національним природним парком у 2013 році. За результатами лунолокаційного зондування дна озера на частотах 50 та 200 кГц сформовано базу батиметричних даних і побудовано цифрову модель рельєфу та карту глибин озера.

Карта глибин оз. Світязь http://atlas.sirel.com.ua/#cemAtlas
3D модель рельєфу дна оз. Світязь
Пластикова 3D модель улоговини оз. Світязь

У 2019 р. за результатами проведеної двочастотної (200 та 50 кГц) лунолокації було виявлено деякі особливості водних потоків в межах найглибших западин озера.

Цифрова 3D модель рельєфу дна оз. Світязь із найглибшими западинами

Ці потоки містять рухомі включення мулу та газових бульбашок. Рух цих включень формує на ехограмах відповідні треки, які відрізняються на обраних частотах.

Область визначення “треків” на ехограмі

Подальша робота у цьому напрямку полягає у розвитку та апробації технологій оцінки продуктивності підземних джерел живлення озер на основі комплексного використання інформаційно-аналітичних методів і технологій проведення гідроакустичних вимірювань.

Додатково ознайомитись з результатами досліджень можна за наступним посиланням: Estimation the subterranean sources of lakes water supply based on bathymetric survey https://doi.org/10.2478/rtuect-2022-0044